Thermo

Kolekcia Thermo
 

Drevené parkety sú zo svojej podstaty náchylné na vlhkosť a z tohto dôvodu nie sú umiestňované do priestorov so zvýšenou vlhkosťou alebo rizikom kontaktu podlahy s vodou, ako sú napríklad kuchyne. Doba však pokročila a dnes už existujú možnosti, ako si dopriať luxus masívnych parkiet takmer v celom byte alebo dome. Riešením sú podlahy z termicky upraveného dreva.
Termizácia je proces, pri ktorom je drevo v špeciálnych peciach vystavené vysokej teplote. Vďaka tomu sa parkety stávajú odolnejšie voči vode, klimatickým vplyvom a plesniam, a zároveň sa na nich krásne zvýrazní kresba dreva.  
Naše thermo parkety sú spracované z čistého masívneho, termicky upraveného bukového dreva. Pri výrobe využívame fínsku technológiu, kedy je drevo vystavené teplote až 195 ºC. Výsledkom je zvýšenie tvrdosti materiálu a v neposlednom rade zmena farby bukového dreva z ružovkastej na tmavohnedú. Vďaka termizácii sa vlastnosti thermo parkiet približujú vlastnostiam parkiet z exotického dreva. Navyše majú dve výhody - ich cena je podstatne nižšia a na ich výrobu sa nevyužívajú vzácne exotické dreviny.

Položiek: 9

na stránku

Položiek: 9

na stránku